Březnové „Jednohubky ze Zušky“

V „Jednohubkách ze zušky“ přinášíme pravidelně krátké zprávy o dění na naší škole. Více informací k akcím na zušce najdete na našem facebooku a webu.

• Ani v měsíci březnu žáci hudebního oboru nelenili a svůj um představili na dvou žákovských koncertech.
  • Vyučující výtvarného oboru absolvovaly kurz Přírodního barvířství Jany Šobáňové z ateliéru Tincta – Herbae a nabyté zkušenosti zúročí ve výuce.
  • Žákyně výtvarného oboru se zapojily do 19. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže EX LIBRIS HLOHOVEC v tvorbě knižní značky, tentokrát na téma „Lesy, hory, výšiny okolo nás“.
  • Houslové duo Helena Haisová a Markéta Koníčková získalo 1. místo v okresním kole Soutěže v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů a děvčata postoupila do krajského kola. Gratulujeme a držíme palce v dalším hudebním klání!
  • V aule školy jsme otevřeli výstavu letošních absolventů výtvarného oboru s názvem Skrytá zákoutí. Na vystavené práce se můžete přijít podívat do 12. dubna v pracovní dny v době od 9 do 16 hodin.
  • Po půlročním zkoušení a přípravě jsme ve velkém sále Domu kultury hráli 4 představení Kouzelné pro školy i veřejnost.

• 4. 4.                       Muzikant 2023 – finále školní soutěže
  • 15. 4.                     Cirkusové zuškohrátky – zábavné odpoledne pro děti 5–6 let
  • 18. 4.                     VII. žákovský koncert
  • 20. 4.                     Hedvábnou stezkou – vernisáž výstavy žáků výtvarného oboru