Červnové „Jednohubky ze Zušky“

V „Jednohubkách ze zušky“ přinášíme pravidelně krátké zprávy o dění na naší škole. Více informací k akcím na zušce najdete na našem facebooku a webu.

• Jaké to je být umělcem či umělkyní si vyzkoušeli děvčata a chlapci z prvních a druhých tříd brodských základních škol během edukačních workshopů UMĚLCEM NA DVĚ HOĎKY. Pestrý program na ně čekal v tanečním, výtvarném a hudebním oboru.
  • Žákyně tanečního oboru se vydaly na zájezd do Ostravy. Pod vedením zkušených trenérů si zaskákaly ve vítkovickém HopJump parku a v Divadle Jiřího Myrona zhlédly komponované baletní představení Rossiniho karty.
  • Dechový soubor pod taktovkou Štěpána Straky se vypravil na Jízdu králů do Vlčnova, kde zahrál během sobotního programu.
  • Žáci literárně dramatického oboru pod režijním vedením Romana Švehlíka odehráli během června tři představení. „Lososí prokletí“ inspirované starým japonským příběhem, v rámci kterého absolvoval FILIP CHRAMOSTA, nejmladší žákyně představili hru „Hrnečku, dost!“ a dramatizaci slavné Erbenovy balady „Svatební košile“ předvedli starší dramaťáci.
  • Houslistky Helena Haisová, Markéta Koníčková, Julie Kubáníková a Lucie Kryštofová se zúčastnily (Ne)soutěžní přehlídky Svátek houslí v Liptále. Přehlídka je určena houslistům do 10 let a jejím pořadatelem je ZUŠ Morava Zlín. Děvčata se mezi celkem 15 účinkujícími rozhodně neztratila. HELENKA HAISOVÁ se stala jedinou hlavní vítězkou přehlídky a byly jí na jeden rok zapůjčeny mistrovské housle z dílny zlínského houslaře Jiřího Macků. Blahopřejeme!
  • Programovým vyvrcholením školního roku byl vydařený GALAKONCERT, který nabídl průřez z hudebního, literárně dramatického a tanečního oboru. V rámci programu absolvovali skvělými výkony žáci hudebního oboru FILIP JANÍK (varhany), KAROLÍNA BAČKOVÁ (housle), FILIP JANÍK (varhany), AMÁLIE KONÍČKOVÁ (housle) a JAN KRYŠTOF (klarinet).
  • TANEC JE POHYB A POHYB JE ŽIVOT! Heslo, jež se promítlo do celého programu závěrečného vystoupení tanečního oboru s názvem TAJEMTVÍ TAJENKY, na kterém účinkovali i hosté z oboru hudebního a literárně dramatického. Krásné výkony předvedly letošní absolventky ANNA BARTEČKOVÁ, KAROLÍNA NOVOSÁDOVÁ, SÁRA RACHŮNKOVÁ, EMMA VYSTRČILOVÁ A NIKOL VYSTRČILOVÁ! Všem gratulujeme!
  • Pro děti z mateřských a základních škol jsme odehráli dva výchovné koncerty. Společnými silami děti složily obrazovou krajinu vystoupení a poznávali hudební nástroje.
  • Opět po roce jsme pro vás hráli a tančili na brodském náměstí. V programu Plechy a neplechy vystoupil dechový soubor pod vedením Štěpána Straky a žákyně tanečního oboru v choreografiích Karly Koutné.
  • Proběhl již pátý ročník výchovného koncertu smyčcového oddělení Zpátky do zušky. Letos na návštěvu přišla „paní Tréma“ a děti si tak mohly v modelových situacích vyzkoušet, jak trému zvládat. Zažily u toho spoustu legrace a samozřejmě zazněly i tóny houslí a violy.
  • Žáci hudebního oboru zpestřili předávání vysvědčení letošním maturantům z Centra odborné přípravy technické.
  • Klobouky jsou vděčné a věčné! Přesvědčit se o tom mohli návštěvníci módní přehlídky spojené s vyhlášením výsledků celoškolní mezioborové výtvarné soutěže „Je libo klobouček?“. Celkem 56 výtvorů bylo důkazem, že svět výtvarné fantazie nemá hranic!
  • V koncertním sále se konala beseda se slovenskou herečkou Idou Rapaičovou, na které vystoupili i žáci hudebního a literárně dramatického oboru.
  • V aule školy jste mohli obdivovat výtvory žáčků paní učitelky Lucie Kubišové s názvem Pihovatý svět, která byla ohlédnutím za jejich půlročním tvořením inspirovaným barevným a zábavným světem Pipi Dlouhé punčochy. Jednalo se o první samostatnou výstavu dětí z přípravných ročníků.
  • V červnu jsme se posledními třemi reprízami rozloučili s projektem Kouzelná zahrada.

• 24. – 28. 7. – Příměstský tábor TAJEMSTVÍ POSVÁTNÉHO SKARABEA
  • 7. – 11.8. – Příměstský tábor INDIÁNSKÁ STEZKA
  • 21. – 25. 8. – Příměstský tábor 7. PRÁZDNINOVÉ MÚZOVÁNÍ
    Pozn.: všechny tábory jsou již plně obsazeny