Jednohubky ze zušky – tentokrát táborové

I letošní prázdniny si naši žáci mohli zpestřit příměstským táborem.

Výtvarné Tajemství posvátného skarabea
Lucie Kubišová

• Letošní téma nás přeneslo do starověkého Egypta.
  • Navštívili nás bohové Re, Anubis a Sobek, z historických postav Howard Carter a Kleopatra.
  • Seznámily jsme se nejen s kánonem egyptského umění, ale také s posmrtným životem starých Egypťanů a hieroglyfickým písmem, které jsme se naučily číst.
  • Vyzkoušely jsme si práci archeologa.
  • Vyráběly jsme sarkofágy, kanopy a malovaly podobizny bohyně Bastet.
  • Poslední den jsme během sportovních her otestovaly svou zdatnost a pro rodiče uspořádaly výstavu spojenou s hostinou v egyptském duchu.

Divadelní Indiánská stezka
Dagmar Svobodová

• Stali jsme se členy indiánského kmene Hakunama.
  • Zhotovili jsme si indiánský oděv, čelenky a vybrali indiánské přezdívky.
  • Vyráběli jsme totem, lapače snů, malovali kamínky a pletli náramky.
  • Jako správní indiáni jsme utužovali svou fyzičku. Složili jsme zkoušku obratnosti a zdatnosti, trénovali postřeh, střelbu z luku a hod oštěpem.
  • Vyvrcholením tábora bylo představení pro rodiče, inspirované indiánskou legendou O létající hlavě.

7.  Prázdninové Múzování
Irena Bandriová

• Letošní téma – Zvířata v hudbě – se promítlo do poslechu zajímavých skladeb se zvířecí tématikou.
  • Každý den jsme soutěžili nejen v dovednostech hudební teorie, ale také ve sportovních soubojích.
  • Vydali jsme se na tematický výlet do ZOO Lešná.
  • Celý týden jsme nacvičovali písně i tanečky – jak jinak než s názvy: Straka, Když se zamiluje kůň, Labutě, Medvědi, Pípaná a Svátek zvířat.
  • V pátek jsme vyhodnotili soutěže za celý týden a uspořádali koncert pro rodiče.

PŘIPRAVUJEME:

2. 11. – 1. 12. 2023   Jen tak si malovat – výstava absolventů výtvarných kurzů pro dospělé
  21. 11. 2023   Trio Ligneus – koncert členů Filharmonie Bohuslava Martinů

Více na webu a FB školy.