Jednohubky ze zušky: květen – červen

• Dva květnové žákovské koncerty nabídly návštěvníkům pestrý program. Na pódiu se vystřídali sóloví hudebníci všech věkových kategorií, vystoupil Sboreček a slyšet byly i elektrické kytary.
  • Slavnostně jsme otevřeli výstavu žáků p. uč. Markéty Trčkové s názvem „ŘEMESLO VE SLUŽBÁCH UMĚNÍ“.
  • Proběhl tradiční týden otevřených dveří Umělcem na zkoušku.
  • JULIE KUBÁNÍKOVÁ a LUCIE KRYŠTOFOVÁ (ze třídy p. uč. Hany Červenkové) se zúčastnily (Ne)soutěžní přehlídky Svátek houslí v Liptále. Lucie se stala jedinou hlavní vítězkou přehlídky a byly jí na rok zapůjčeny mistrovské housle z dílny zlínského houslaře Jiřího Macků. Blahopřejeme!
  • MAREK SOVIŠ, absolvent ze třídy p. uč. Kováře, odehrál, spolu se svým vyučujícím a Collegiem Classic, varhanní koncert na Velehradě.
  • Žáci výtvarného oboru započali svou vesmírnou odyseu při výmalbě zdí brodského planetária. Na výsledek se můžete těšit na podzim.
  • Po roce jsme na Masarykově náměstí opět rozvinuli červený koberec, a to v rámci módní přehlídky spojené s vyhlášením ocenění účastníků celoškolní výtvarné soutěže „Jen tak se ovívat“.
  • Dechový soubor pod vedením p. uč. Štěpána Straky vystoupil v programu vlčnovské Jízdy králů.
  • Akordeonistky AMÁLIE JURAČKOVÁ, TEREZA MARTIŠOVÁ, ANNA NEVAŘILOVÁ a MARIE PIJÁKOVÁ (ze třídy p. uč. Olhy Pryimych) sklízely úspěchy na mezinárodním festivalu mladých akordeonistů v Rajeckých Teplicích. Domů si přivezly bronzová pásma. Gratulujeme!
  • Proběhlo přijímací řízení do všech oborů.
  • Pro žáčky 1. a 2. tříd základních škol jsme připravili dvě edukační dopoledne „Umělcem na dvě hoďky“.
  • Žáci literárně-dramatického oboru představili školnímu publiku i veřejnosti dramatizaci pohádky Finist, jasný sokol.
  • Soubory, sbor, absolventi i jednotliví žáci hudebního,výtvarného, tanečního a literárně-dramatického oboru předvedli svůj um v rámci programu letošního Galakoncertu.
  • Akordeonistka Marie Pijáková (ze třídy p. uč. Olhy Pryimych) zpestřila svou hrou vernisáž fotografií Bílé Karpaty objektivem Oty Hofra ve foyer Kina Máj.
  • Již potřetí vystoupil na Masarykově náměstí dechový soubor a žákyně tanečního oboru s programem Plechy a neplechy.
  • Žáci literárně-dramatického oboru uvedli premiéry svých her Bajaja, Hrob ve sklepě a Jamie a upíři.
  • Varhaník, klavírista, skladatel, náš žák Marek Soviš, převzal v Baťově vile ocenění za mimořádné úspěchy v mimoškolní činnosti. Blahopřejeme!
  • Hudební kroužek CVRČEK pro děti od 3 do 5 let uvedl své první vystoupení pro rodiče.
  • Nejmenší výtvarníci objevovali výtvarné krajiny na edukačním programu a tvořivém workshopu v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti.
  • Žákyně literárně-dramatického oboru MARIE KUČEROVÁ a ROZÁLIE ŠVEHLÍKOVÁ nás v uměleckém přednesu skvěle reprezentovaly na národní přehlídce Dětská scéna 2024 ve Svitavách, kam postoupily coby vítězky Zlínského kraje. Blahopřejeme!
  • Recitátorky ADÉLA ČECHMANOVÁ a ROZÁLIE ŠVEHLÍKOVÁ získaly zlaté medaile v ústředním kole soutěžní přehlídky žáků literárně-dramatického oboru ZUŠ. Gratulujeme!
  • Žákyně tanečního oboru se vypravily na zájezd do Přerova, kde zhlédly pohádku Aladin v nastudování tamní Moravské školy tance.