Houslový recitál Barbory Valečkové

Datum / čas
26. 9. 2023
17:00 - 18:00

Místo konání
Základní umělecká škola – koncertní sál
Mariánské náměstí 65, Uherský Brod

Kategorie


Houslistka orchestru Vídeňských symfoniků Barbora Valečková a vynikající klavírista, sbormistr, dirigent a pedagog Stanislav Bogunia vystoupí 26. září v 17 hodin na koncertě v ZUŠ Uherský Brod. Společně přednesou dvě z nejslavnějších skladeb houslové literatury – Koncert A dur Wolfganga Amadea Mozarta a Koncert D dur Petra Iljiče Čajkovského.

Barbora Valečková začala hrát na housle v necelých pěti letech na místní ZUŠ u pana učitele Karla Tesaře. Postupně vystudovala Brněnskou konzervatoř (Miloš Vacek) a AMU v Praze (Jindřich Pazdera). Již během vysokoškolských studií získala první smlouvu ve Vídeňské státní opeře s povinnostmi ve Vídeňské filharmonii. Během koronavirové pauzy působila nejprve v Moravské filharmonii Olomouc a následně ve Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně, současně učila také na místní ZUŠ. V roce 2022 nastoupila po úspěšně vykonaném konkurzu do orchestru Vídeňských symfoniků.

Stanislav Bogunia vystudoval konzervatoř v Ostravě (klavír, dirigování, sbormistrovství a skladba), pokračoval na pražské AMU, kterou absolvoval v oborech klavír (Dagmar Baloghová) a dirigování (Václav Neumann). Je vyhledávaný, technicky mimořádně disponovaný a pohotový doprovazeč a komorní hráč. To prokázal mimo jiné na stovkách koncertů s houslisty Václavem Hudečkem a Ivanem Ženatým. Kromě toho působí jako sbormistr, dirigent a pedagog na AMU v Praze.


Houslový recitál Barbory Valečkové