Šuhajky a hosté – jsme propojení víc než by se zdálo

Datum / čas
6. 10. 2023
18:00 - 19:00

Místo konání
Základní umělecká škola – koncertní sál
Mariánské náměstí 65, Uherský Brod

Kategorie


Výchovný koncert pro malé i velké posluchače na podporu projektu Šuhajky, za kterým stojí moravská rodačka Monika Srncová, žijící již 20 let na Kanárských ostrovech. V Uherském Brodě vystoupí již podruhé, tentokrát společně s francouzským hudebníkem a skladatelem Joelem Brosem a žáky a učiteli brodské zušky. Kromě podvečeru plného krásné hudby se můžete těšit na Moničino povídání o životě a kultuře Kanárských ostrovů a příležitost si tradiční hudební nástroje nejen poslechnout a prohlédnout, ale i vyzkoušet.
Součástí koncertu bude i výstava výtvarných prací žáků místních škol na téma „Ukaž nám, jaké barvy má Španělsko“ s vyhlášením vítězů jednotlivých věkových kategorií, kteří od Moniky obdrží malý kanárský suvenýr.
Výchovný a vzdělávací projekt Šuhajky si klade za cíl prezentaci tradičního kulturního dědictví České republiky v zahraničí. Projekt mohou návštěvníci podpořit nejen finančně v rámci dobrovolného vstupného, ale i darem menších předmětů tradiční lidové výroby (kraslice, modrotisk, výrobky z kukuřičného šustí, lidová keramika) nebo publikacemi věnovanými lidové hudbě a folkloru. Dary budou použity k prezentaci české kultury v zahraničí.
Vstupné: dobrovolné
Více informací na:
https://www.facebook.com/suhajkyproject/
https://forbein.cz/clanky/suhajky-ozivuji-ceskou-kulturu-v-zahranici
česká televize – postřehy odjinud

 

 


Šuhajky a hosté - jsme propojení víc než by se zdálo