Říjnové „Jednohubky ze zušky“

V „Jednohubkách ze zušky“ přinášíme pravidelně krátké zprávy o dění na naší škole:

  • S žáky výtvarného oboru jsme se zapojili do umělecké výzvy „Překovejte zbraně v nástroje míru“, kterou vyhlásila místní Střední škola – Centrum odborné přípravy technické. Do aukce na podporu dětí z Ukrajiny jsme věnovali šest výtvarných prací.
  • Artuš je opět tady! Po krátké odmlce jsme opět vyhlásili soutěž pro všechny žáky naší školy. V čem spočívá? Žáci navštěvují kulturní akce školy nebo jiných institucí a tři nejaktivnější budou odměněni na květnovém Galakoncertu.
  •  Začátkem října absolvovaly vyučující výtvarného oboru kurz sítotisku, který proběhl v brněnské sítotiskové dílně Brno Tiskne. Podle vlastních motivů, seskládaných z živých rostlin, si vyrobily šablony, které následně tiskly na textil a papír.
  • 11. října jsme zahájili cyklus žákovských koncertů.
  • Vynikající hráč na varhany Marek Soviš vystoupil v doprovodném kulturním programu Mezinárodního komeniologického kolokvia, které se v říjnu konalo v Muzeu J. A. Komenského. Přítomným zahrál Mozartův Turecký pochod.
  • Žákyně tanečního oboru se zúčastnily festivalu soudobé taneční tvorby „TANECVALMEZ“. Během dvou dnů absolvovaly workshopy s českými i zahraničními lektory, které byly velkým obohacením jejich tanečních zkušeností.
  • 18. října proběhl sólový koncert skvělého varhaníka, klávesisty a našeho bývalého kolegy Jaroslava Šmilauera. V hodinovém vystoupení představil posluchačům autorskou tvorbu inspirovanou klasickou i rockovou hudbou.
  • Žáci hudebního a tanečního oboru se svým vystoupením podílí na programu oslav 750. výročí založení města.

Připravujeme:

4. 11. 2022 – A jako ARCHITEKTURA – vernisáž výstavy absolventů studijního zaměření Základy architektury
8. 11. 2022 – Koncert pro jeden obraz
15. 11. 2022 – II. žákovský koncert
7. 12. 2022 – Sváteční koncert sólistů a souborů na podporu nadace Educo
9. 12. 2022 – (S)HLEDÁNÍ – vernisáž výstavy absolventů kurzů pro dospělé

Více informací k akcím i dění na zušce najdete našem facebooku a webu.