Dubnové „Jednohubky ze Zušky“

V „Jednohubkách ze zušky“ přinášíme pravidelně krátké zprávy o dění na naší škole. Více informací k akcím na zušce najdete na našem facebooku a webu.

• Houslové duo Helena Haisová a Markéta Koníčková získalo v krajském kole soutěže v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů krásné 1. místo!
  • Dramaťáci Dominik Hrubý, Filip Chramosta, Anna Marie Janíková, Matouš Martiš, Rozálie Švehlíková a Mariana Vrbová uspěli na okresní přehlídce divadelních souborů ZUŠ a postoupili do krajského kola, kde získali stříbrné pásmo!
  • Paní učitelka Karla Koutná (taneční obor) převzala, spolu s dalšími 16 navrženými pedagogy místních škol, ocenění od zástupců města za dlouholetou a přínosnou práci ve školství.
  • Hostili jsme krajské kolo ve hře na akordeon. Akordeonistka Anna Nevařilová obsadila 1. místo, Alžběta Hegerová, Amálie Juračková, Tereza Martišová a Duo Buttons skončili na stříbrných stupních.
  • Proběhlo finále školní soutěže MUZIKANT 2023. Absolutními vítězi se stali houslistka Helena Haisová a klarinetista Jan Kryštof.
  • Naši klavíristi, kytaristi a cimbálová muzika Šablička hráli návštěvníkům letošních Kraslic brodského muzea.
  • Adéla Čechmanová opět uspěla v krajském kole přehlídky v uměleckém přednesu Wolkerův Prostějov a stejně jako loni postoupila do celostátního kola! Držíme palce!
  • Na školním YouTube kanále nově najdete videospot z představení Kouzelná zahrada.
  • Naše kolegyně Barbora Matějová s žákyní Marií Mudrákovou zpestřily duetem pro příčné flétny vernisáž výstavy Jindřicha Štreita v brodské Q galerii.
  • V sobotu 15. dubna se zuška proměnila v cirkusovou manéž! Konaly se další, tentokrát cirkusové zuškohráky – zábavné odpoledne pro děti předškolního věku.
  • Ani v dubnovém programu nemohl chybět žákovský koncert.
  • Otevřeli jsme výstavu žáků paní učitelky Lenky Blahové s názvem Hedvábnou stezkou. Až do 26. 5. se můžete přijít pokochat tvorbou inspirovanou japonským uměním a kulturou.

• 2. 5. 2023 – I. absolventský koncert
  • 9. 5. 2023 – Koncert bývalých žáků a absolventů školy
  • 15. 5. – 19. 5. 2023 – Umělcem na zkoušku – týden otevřených dveří
  • 16. 5. 2023 – VIII. žákovský koncert