Květnové „Jednohubky ze Zušky“

V „Jednohubkách ze zušky“ přinášíme pravidelně krátké zprávy o dění na naší škole. Více informací k akcím na zušce najdete na našem facebooku a webu.

• Zapojili jsme se do programu Dne Země výtvarným happeningem 1000 ORIGAMI JEŘÁBŮ PRO MATKU ZEMI. Spolu s vámi jsme poskládali 560 jeřábů! O osudu našeho „hejna“ vás budeme informovat.
  • Pěvecký sbor Melodica pod vedením paní učitelky Ireny Bandriové vyrazil na krajskou přehlídku školních pěveckých sborů v Kroměříži. Domů si děvčata a chlapci přivezli diplom a umístění ve stříbrném pásmu. Gratulujeme!
  • V programu dalšího ročníku Rodinného koncertu návštěvníky hudebně oblažili naši žáci za doprovodu sourozenců, rodičů nebo přátel.
  • S představením Kouzelná zahrada jsme se vydali do světa. Ve slovenském Žiaru nad Hronom jsme odehráli dvě představení na tamním mezinárodním divadelním festivale a v nedaleké Kroměříži jsme hráli pro místní školáky.
  • Naši žáci a učitelé zahájili koncertem v brodském farním kostele program akce Otevřené brány kostelů.
  • Hostili jsme okresní kolo v uměleckém přednesu Dětská scéna. Do krajského kola postoupili žáci literárně dramatického oboru Jiří Gregovský, Rozálie Švehlíková a Martin Talaš. Diplom bez postupu získali Emma Kubišová, Justýna Špatková a Eliška Talašová. Všem blahopřejeme!
  • Proběhly dva koncerty letošních absolventů hudebního oboru.
  • Skvělé výkony našich bývalých žáků a absolventů, v současnosti studentů konzervatoří, jsme mohli obdivovat během jejich květnového koncertu.
  • S výtvarným oborem jsme se vypravili na vzdělávací výlet do Galerie výtvarných umění v Hodoníně. Na zpáteční cestě jsme ve strážnickém skanzenu kochali architekturou a řemeslnou zručností našich předků.
  • Starší žákyně tanečního oboru hostovaly s choreografiemi „Podmořský svět“ a „Předtím než“ v programu závěrečného vystoupení tanečního oboru Základní umělecké školy Luhačovice. Děkujeme děvčatům za skvělou reprezentaci školy.
  • V květnu jsme se dvěma koncerty rozloučili s cyklem žákovských koncertů.
  • Opět po roce si mohli všichni zájemci o studium přijít vyzkoušet, jaké to je být umělcem. Proběhl tradiční týden otevřených dveří UMĚLCEM NA ZKOUŠKU.
  • Výuku v tanečním oboru zpestřil děvčatům workshop breakdance se zkušeným lektorem Petrem Šafránkem. Děkujeme!

• 5. 6.                       Pihovatý svět – vernisáž nejmenších žáčků výtvarného oboru
  • 6. 6.                       Tajemství tajenky – závěrečné vystoupení tanečního oboru
  • 8. 6.                       Plechy a neplechy – vystoupení dechového souboru a tanečního oboru
  • 8. 6.                       Zpátky do zušky – výchovný koncert smyčcového oddělení