Jednohubky ze zušky – říjen

• Výtvory žáků z loňské celoškolní výtvarné soutěže „Je libo klobouček?“ předvedly naše tanečnice v rámci programu Kloboukového dne v Luhačovicích. Děkujeme tamnímu spolku Calma za pozvání.
  • Soutěž ARTUŠ je opět s námi a žáci tak mohou až do května navštěvovat kulturní akce školy i jiných institucí. Za každou návštěvu obdrží razítko. Nej kulturní návštěvníci budou oceněni na květnovém Galakoncertě.
  • V září se konal koncert klavírního improvizátora, skladatele a pedagoga Jiřího Pazoura, na který navázal seminář klavírní improvizace pro naše pedagogy.
  • Varhaníci a letošní absolventi Šimon Kollár a Marek Soviš, společně s panem učitelem Jiřím Kovářem, sbírali nové zkušenosti a poznatky na olomouckém Mezinárodním varhanním festivalu.
  • V aule poprvé samostatně vystavovali žáci studijního zaměření Základy architektonické tvorby. Výstava s názvem Modely, kresby přiblížila jejich tvorbu pod vedením paní učitelky Hany Mahdalové.
  • Do posledního místa obsazený sál, vynikající výkony obou účinkujících, krásné emoce a velký aplaus. Takový byl zářijový houslový recitál Barbory Valečkové za klavírního doprovodu Stanislava Bogunii.
  • Naši dramaťáci a žáci ZUŠ Žiar nad Hronom odehráli pro školy i veřejnost dramatizace Erbenových balad Svatební košile a Vodník.
  • V rámci komponovaného podvečera „Šuhajky a hosté“ se návštěvníci seznámili nejen s hudbou španělskou, francouzskou a českou, ale také s životem a tradicemi Kanárských ostrovů. To vše na podporu projektu Moniky Srncové Šuhajky.
  • Do výtvarné soutěže „Ukaž nám, jaké barvy má Španělsko“, která programově doplnila říjnový koncert „Šuhajky a hosté“, se zapojilo 65 žáků výtvarného oboru. Vítězkami se nakonec staly: Zoe Dufková (kategorie 5-7 let), Kateřina Karlíková (kat. 8-10 let), Anja Mačáková (kat. 11-13 let) a Zuzana Hladišová (kat. 14-16 let). Blahopřejeme!
  • Zahájili jsme cyklus žákovských koncertů. Hudební linku prvního tvořili klavíristé spolu s kytaristy a vtipem jej odlehčili dramaťáci.
  • Žákyně tanečního oboru se vypravily na mezinárodní taneční festival TANECVALMEZ ve Valašském Meziříčí. Spolu s paní učitelkou Karlou Koutnou prožily dva dny plné tance, tanečních workshopů českých i zahraničních lektorů a dechberoucích tanečních vystoupení.
  • I v letošním školním roce vyhlašuje výtvarný obor celoškolní výtvarnou přehlídku JEN TAK SE OVÍVAT… s tématem originálních vějířů! Zapojit se mohou všichni žáci zušky. Veškeré bližší informace a podmínky účasti najdete na plakátech v budově školy nebo na webu.
  • Spustili jsme velkou deštníkovou sbírku! Pokud máte doma staré, rozbité a nepotřebné deštníky můžete je přinést do kanceláře školy. Použijeme je na tvoření s dětmi. Všem dárcům předem děkujeme!