Jednohubky ze zušky – duben 2024

 • V krajském kole soutěže ve hře na klavír žáků ZUŠ obhájil klavírista ALEX FAIVRE svůj um a postoupil do kola celostátního! Blahopřejeme a držíme palce!
 • Žákyně 3. a 7. ročníku tanečního oboru si z krajské přehlídky dětských skupin scénického tance přivezly ZLATÁ PÁSMA! Choreografie starších žákyň „Tanec v obrazech“ navíc získala ocenění poroty za pohybové ztvárnění námětu! Gratulujeme! Obě oceněné choreografie můžete shlédnout v rámci programu krajské přehlídky tanečních oborů ZUŠ „Tanec očima dětí“ 25. dubna v brodském Domě kultury.
 • Dubnovému žákovskému koncertu vévodil klavír. Návštěvníci se mohli zaposlouchat také do zvuku cimbálu, akordeonu, barytonu a houslí.
 • Proběhlo okresní kolo soutěže ve hře na smyčcové nástroje. První místa s postupem získaly HELENA HAISOVÁ, LUCIE KRYŠTOFOVÁ a JULIE KUBÁNÍKOVÁ. MARKÉTA KONÍČKOVÁ obsadila 1. místo a VERONIKA PETRANA UHLÍŘOVÁ 2. místo. Bronzové příčky patřily KATEŘINĚ BENDOVÉ a JAKUBOVI KUČEROVI. A postupující děvčata zabodovala také v krajském kole! HELENA HAISOVÁ a LUCIE KRYŠTOFOVÁ získaly 1. místo a JULIE KUBÁNÍKOVÁ 2. místo. Všem blahopřejeme!
 • Klavíristé, kytaristé a cimbálová muzika Šablička účinkovali v programu tradičních řemeslných dílen Kraslice brodského muzea.
 • Dechaři si z krajského kola soutěžní přehlídky žáků ZUŠ pro dechové orchestry přivezli krásné STŘÍBRNÉ PÁSMO! Blahopřejeme!
 • Ve spolupráci s kroměřížskou Konzervatoří P. J. Vejvanovského se uskutečnil koncert tamních studentek – violistky Lucie Adoltové a klavíristky Petry Vítkové.
 • V krajském kole soutěže ve hře na kytaru zabodovaly naše kytaristky. ANETA VRÁBLÍKOVÁ získala 1.místo a VERONIKA BARTOŠOVÁ a LUCIE MATULÍKOVÁ obsadily 2. místa. Blahopřejeme!
 • Úspěchy slaví i literárně dramatický obor. Z mezinárodní soutěže dětského uměleckého přednesu PREDNÁŠAM/HRÁM, TEDA SOM, přivezly žákyně ANNA MARIE JANÍKOVÁ a ROZÁLIE ŠVEHLÍKOVÁ dvě stříbrné medaile a uspěly tak v silné konkurenci recitátorů ze Slovenska, Čech, Polska a Ukrajiny.
 • Dramaťáci slaví úspěch i na domácí scéně! Z krajského kola soutěže v uměleckém přednesu žáků ZUŠ postoupily do celostátního ADÉLA ČECHMANOVÁ, ANNA MARIE JANÍKOVÁ, ROZÁLIE ŠVEHLÍKOVÁ! První místo bez postupu získal MARTIN TALAŠ.  Stříbrné příčky obsadili PROKOP CHRAMOSTA, MARIE KUČEROVÁ A JUSTÝNA ŠPATKOVÁ! Naše škola se tak stala v počtu umístění nejúspěšnější školou přehlídky! Gratulujeme všem recitátorům a postupujícím držíme palce v celostátním kole!
 • Proběhlo finále školní soutěže žáků hudebního oboru Muzikant 2024. Absolutními vítězi se stali klavíristé PATRIK BAHULA a MAREK SOVIŠ. Blahopřejeme!
 • Slavnostně jsme otevřeli výstavu Expedice Robinson, která přibližuje práce nejmenších výtvarníků. Ti se vydali po stopách Robinsona Crusoa. Výstava je k vidění v aule školy do 15. května.
 • Sbor Melodica přivezl z krajské přehlídky pěveckých sborů STŘÍBRNÉ PÁSMO! Velká gratulace!
 • Proběhla druhá společná zkouška projektu Malí velcí filharmonici, na kterém spolupracují také čtyři žáci naší školy. Na společný koncert s Filharmonií Bohuslava Martinů pod taktovkou Roberta Kružíka se můžete těšit 5. května v Uherském Brodě.
 • Konaly se Pohádkové zuškohrátky. Na děti čekal pestrý program napříč uměleckými obory.