Prosincové „Jednohubky ze zušky“

V „Jednohubkách ze zušky“ přinášíme pravidelně krátké zprávy o dění na naší škole. Více informací k akcím i dění na zušce najdete našem facebooku a webu.

• Náš absolvent Kryštof Švehlík a jeho sestra Rozálka, žákyně literárně dramatického oboru, si zahráli po boku opravdu velkých hvězd v nové české pohádce Největší dar! Slavnostní premiéra se konala 1. prosince v pražském Slovanském domě. Oběma moc gratulujeme a přejeme další nejen filmové úspěchy!
  • Obrázky žáků výtvarného oboru už zdobí prostory Charitního domu sv. Andělů strážných v Nivnici. Děti se do tvoření pustily s obrovským nadšením a vytvořily tolik obrázků, že je zaměstnankyně budou moci i obměňovat.
  • Na letošních muzejních Perníčkách jste se mohli nejen kochat zručností přítomných lidových výrobců, ale také se zaposlouchat do skladeb, kterými program obohatili žáci hudebního oboru.
  • Děti z výtvarné přípravky se vydaly do Slováckého muzea na vánoční výstavu Dárkonoši spojenou s tvořivou dílnou.
  • Velkou štědrost projevili návštěvníci Svátečního koncertu, který se konal 7. prosince – výtěžek z dobrovolného vstupného v hodnotě 27 047 Kč byl opět věnován Středisku rané péče EDUCO Zlín, které pomáhá rodinám s dětmi se zdravotním znevýhodněním ve Zlínském kraji. DĚKUJEME!
  • Aulu školy rozzářila výstava (S)HLEDÁNÍ představující pestrou tvorbu osmnácti absolventů výtvarných kurzů pro dospělé pravidelně tvořících pod vedením lektorky Lenky Blahové. Výstavu je možné navštívit v pracovní dny do 18. 1. 2023 v čase od 9:00 do 16:00, pro vstup do budovy stačí jen zazvonit na zvonek „kancelář“ u hlavního vchodu.
  • I v předvánočním čase proběhl další z řady žákovských koncertů.
  • V rámci programu Adventních trhů vystoupil na Masarykově náměstí dechový soubor pod vedením pana učitele Štěpána Straky.
  • Žáci literárně dramatického oboru se vydali na exkurzi do Prahy. V nabitém programu navštívili výstavu věnovanou Libuši Šafránkové, Werichovu vilu a muzikál Branický zázrak Divadla Na Fidlovačce, v němž jednu z vedlejších rolí ztvárnil náš absolvent Kryštof Švehlík.
  • Vánoční dárek v podobě otevřených hodin v tanečním oboru připravila paní učitelka Karla Koutná pro rodiče svých žákyň.
  • Adventní program jsme zakončili tradičním Učitelským koncertem.

• 17. 1.     Humor v rytmu bossa novy – koncert
  • 26. 1.     Proměny pohybu – vernisáž výstavy žáků výtvarného oboru