Jednohubky ze zušky – únor 2024

• Pro veřejnost i školy jsme ve spolupráci všech oborů školy připravili Koncert pro jeden obraz, v kterém se výtvarné umění setkalo s hudbou, tancem a divadlem, aby společně vyprávěly příběh slavného obrazu. Tentokrát jsme se vydali do barokního Španělska, a pro dotvoření atmosféry doby jsme si mohli vyslechnout i zvuk skutečného cembala.
  • Poslední lednový den jsme v aule školy slavnostně otevřeli výstavu „O čem sní jaguár“. Výtvory žáků paní učitelky Lenky Blahové návštěvníky přenesou do amazonského deštného pralesa. Výstavu můžete navštívit do 8. března.
  • Ve výtvarném ateliéru se sešli příznivci olejomalby. Na víkendovém kurzu výtvarníka Michala Janovského se snažili osvojit tuto starou techniku.
  • Ani v lednu jsme nemohli vynechat žákovský koncert.
  • Žáci literárně dramatického oboru Adéla Čechmanová, Rozálie Švehlíková a Tomáš Tobolka účinkovali v představení Poslední večeře Divadla Brod. Vidět je opět v akci můžete v další repríze 20. března.
  • Žáci hudebního oboru Kateřina Bendová, Michaela Fojtíková, Karolína Kociňáková a Jakub Kryštof absolvovali první společnou zkoušku orchestru, který vznikl v rámci akce Malí velcí filharmonici. Výsledek společného snažení devadesátičlenného souboru budete moci vidět 5. května ve velkém sále Domu kultury.
  • Věhlasný kontrabasista František Uhlíř opět zavítal na půdu zušky – i tentokrát se svou kapelou návštěvníkům připravil příjemný jazzový podvečer.
  • Žákyně 3. ročníku tanečního oboru se zúčastnily krajského kola celorepublikové soutěže SMETANA 200, která se koná u příležitosti 200. výročí narození Bedřicha Smetany.

• 5. 3. 2024 – Rodinný koncert
  • 14. 3. – 10. 4. 2024 – V hlubinách a dálavách – absolventská výstava